Margit Kooser

Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkond suurendab koostööd Prantsusmaaga

Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonda külastas Prantsuse saatkonna esindaja.

Teisipäeval külastas Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna dekanaati Prantsuse saatkonna esindaja Mélie Cornet, et arutada õppe- ja teaduskoostöövõimalusi Prantsusmaaga.

Õppeprodekaan Anti Kalda rääkis lähemalt meditsiiniteaduste valdkonna struktuurist, teadustegevusest ja õppekavadest. Prantsusmaa saatkonna ülikoolidevahelise ja teaduskoostöö valdkonna juht Mélie Cornet tutvustas lähemalt kolme erinevat meedet Prantsusmaa ja Eesti koostöö suurendamiseks teaduse ja õppetöö suunal. Nende meetmete kaudu on nii tudengitel kui ülikooli töötajatel võimalik minna kaheks nädalaks Prantsusmaale, kutsuda siia lühiajaliselt külalisi kui ka pakkuda ETAGi kaudu noorele teadlasele mobiilsusgranti Prantsusmaale.

Samuti tuli kohtumisel jutuks, milliste programmide raames tudengid välismaal käivad, kui palju käiakse Prantsusmaal, millised võimalused on prantsuse keele õppeks, millised on meie ingliskeelsed õppekavad ja kes seal õpivad.

Õppeprodekaan Anti Kalda ütles, et valdkond jagab hea meelega infot tudengite ja teadlaste seas, innustamaks koostööd Prantsusmaaga. „Kohtumisel saime teada mitmetest huvitavatest pakkumistest. Loodame, et koostöö Prantsusmaa ja Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna vahel nüüd ka suureneb.“

Anti Kalda lisas, et igasuguse koostöö puhul mängivad olulist rolli ka õppejõudude ja teadlaste omavahelised tutvused ja head suhted ning teistesse kõrgkoolidesse minnakse ka ilma riiklike programmideta.

Prantuse ülikoolidest on meditsiiniteaduste valdkonnal praegu Erasmuse koostöölepingud Strasbourgi ja Catholique de Lille’i ülikooliga. Samuti tehakse koostööd Bordeaux' ülikooliga Enlight projekti raames.

Kohtumisest võtsid osa õppeprodekaan Anti Kalda, dekanaadi juhataja Rene Kärner, ERASMUS’e koordinaator õppekorralduse spetsialist Kadri Veeperv ning valdkonna kommunikatsioonispetsialistid Margit Kooser ja Alice Lokk.

Tabletid

Tule külla!

Maarjavälja karjääripäev 2024

Ettevõtete esindajad üllatusid suurest hulgast entusiastlikest üliõpilastest