Uudised

Tartu Ülikool kutsub oma vilistlasi 18. mail taas ülikoolilinna. Kokkutuleku „Tagasi ülikooli“ päeva esimese poole sisustavad taaskohtumised instituutides, ringkäigud ülikooli hoonetes, legendaarsete õppejõudude loengud ja taaselustatud tudengitraditsioonid. Õhtul toimub ühislaulmine peahoone ees, rongkäik ja pidu spordihoones 2 Quick Starti, Justamendi jt saatel.
  • #vilistlaste kokkutulek
  • uudis
Kolmapäeval, 10. aprillil kell 19 antakse start juba teist korda toimuvale Tartu Ülikooli kevadjooksule.
  • #kestlikkus
  • uudis
Kontserdisari „Harmonia Universitatis“ on (üli)õpilastele tasuta.
  • #kultuur
  • uudis
14. märtsil kell 13 on kõik ülikoolipere liikmed ja keelehuvilised oodatud Tartu Ülikooli aulasse emakeelepäeva tähistama.
  • #ühiskonnale
  • uudis
Neljandat korda toimunud Tartu Ülikooli Maarjavälja karjääripäev kujunes edukaks nii kohale tulnud ettevõtetele kui ka osalenud üliõpilastele.
  • #ettevõtlus
  • #koostöö
  • #valdkonnast
  • uudis
Tartu Ülikooli töötajad ja üliõpilased olid oodatud 23. veebruaril kell 12 ülikooli aulasse Eesti Vabariigi 106. aastapäeva kontsertaktusele.
  • #ühiskonnale
  • #ülikoolist
  • uudis
Iga aastaga tõuseb Eestis kasutatavate retseptiravimite hulk. Seega on väga tähtis, et arsti või mõne muu tervishoiutöötaja poolt välja kirjutatud retsept oleks apteekrite jaoks võimalikult täpne.
  • uudis
President Alar Karis tunnustab Eesti Vabariigi aastapäeva eel riigi teenemärkidega 151 inimest, kellest üheksa on ülikoolipere liikmed.
  • uudis
Tulemas on rahvusvaheline farmatseutilise tehnoloogia ja biofarmaatsia konverents
  • #rahvusvaheline
  • uudis
Tartu Ülikooli farmaatsia instituut on avanud uue mikrokraadiprogrammi „Farmakognoosia“ , mille käigus saadakse tõenduspõhised teadmised ravimtaimedest, nende toimeainetest ja kasutamisest.
  • #õppimine
Dekaan Margus Lemberi pöördumine
  • #ülikoolist
  • uudis
Tartu Ülikoolis avatakse „Kliinilise farmaatsia“ magistriõppekava.
  • #sisseastumine
  • uudis
1. jaanuaril 2024 asub Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna dekaanina ametisse professor Külli Kingo. Koos temaga alustavad valdkonnas tööd ka uued prodekaanid.
  • #juhtimine
  • uudis
Eesti Akadeemiline Farmaatsia Seltsi poolt välja antava Florese stipendiumi pälvis tänavu proviisoriõppe 5. kursuse üliõpilane Heleriin Laur, kes uurib jõhvikaekstrakti koostist.
  • #õppimine
  • uudis
Uuring: piiriülest digiretsepti kasutavad peamiselt Soomes tööl käivad inimesed
  • uudis
Tulevikus saab prinditud tablette, kus on koos mitu ravimit
  • uudis
Tartu Ülikooli farmaatsia instituudi tudengid said saja tuhande eurose toetuse, mille abil seatakse Kliinikumi apteeki üles elektrospinnimismasin haavakatete valmistamiseks.
  • uudis
Tartu Ülikooli senat valis 27. oktoobril Tartu Ülikooli teenetemärkide saajaid. Meditsiiniteaduste valdkonnast anti tunnustus 16 inimesele.
  • uudis
Teisipäeval külastas Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna dekanaati Prantsuse saatkonna esindaja Mélie Cornet, et arutada õppe- ja teaduskoostöövõimalusi Prantsusmaaga.
  • #koostöö
  • uudis
Tartu Ülikooli arstiteaduskonna 391. aastapäeval anti valdkonnale osutatud teenete eest arstiteaduskonna medal professor Alan Alrajale, emeriitprofessor Mare Saagile ning professor Priit Kaasikule.