Farmatseudid kasutasid usinalt võimalust proviisoriks õppida

Sellest sügisest alustab Tartu ülikooli farmaatsia instituudis esimene lend farmatseutidest täiendusõppijaid, kes soovivad jõuda proviisori kutseni.

Tallinna tervishoiu kõrgkoolis farmatseudi õppe lõpetanutel on võimalus sellest sügisest jätkata õpinguid Tartu ülikooli farmaatsia instituudi täiendusõppes, et omandada proviisori kutse. Seda aga juhul, kui õpingud on lõpetatud mitte varem kui 2000. aastal.

Tartu ülikooli farmaatsia instituudi juhataja professor Ain Raali sõnul oli huvi pakutava täienduskoolituse programmi „Farmatseudist proviisoriks” vastu üle ootuste suur, esimese lennuga alustab 67 farmatseuti. „Suur huvi õpingute vastu näitab, et proviisori haridus ja kutse on väärtused, mille nimel ollakse valmis aastaid pingutama – see annab tulevastele proviisoritele võimaluse omada ja juhtida apteeki,” sõnas Raal.

Õpe kestab kokku kolm aastat ja lõppeb uurimistöö ning lõpueksamiga. Lõpetajad saavad diplomi, mis on võrdväärne senini TÜ proviisoriõppe põhiõppe ja avatud ülikooli lõpetanute omaga ja mida tunnustab Euroopa Liit.

Kõik huvilised on oodatud TÜ farmaatsia instituudi täienduskoolituse „Farmatseudist proviisoriks” avaaktusele 8. septembril kell 10.00 Tartu ülikooli aulas.

Lisainfo: Ain Raal, TÜ farmaatsia instituudi juhataja, 502 7574, ain.raal@ut.ee

Viivika Eljand-Kärp