Õppimine
Proviisoriõpe
Farmaatsia on õpetus ravimite omadustest, ravimite väljatöötamisest, valmistamisest, säilitamisest, analüüsimisest ja kasutamisest ning selle majanduslikust ja juriidilisest taustast.
Proviisor on ravimite ekspert, proviisoriõppe õppekava keskmes on kvaliteetne ravimpreparaat. See on unikaalne kompetents – ühelgi teisel spetsialistil ei ole sellist ettevalmistust.
Tartu Ülikooli proviisoriõppe õppekava keskendub küll ravimpreparaatidele, kuid on meditsiinipõhine. Meditsiinialastel õppeainetel, alates anatoomiast ja lõpetades geneetikaga, on siin suhteliselt suur osakaal. Õpe kestab 5 aastat, lõpetanu haridustase vastab magistritasemele. Lisaks kõrgharidusdiplomile saab lõpetaja ka kutse, mis võimaldab asuda erialasele tööle.
Õpe toimub kursusesüsteemis, sest enne süvateadmiste juurde asumist on vaja läbida eeldusained ja seega tuleb õppekava läbida kindlas järjestuses ja kindlas mahus.
Erialaainetest õpetatakse näiteks ravimite tehnoloogiat, farmatseutilist keemiat, õpetust ravimite looduslikest allikatest, sotsiaalfarmaatsiat. Samuti õpitakse erialaterminoloogiat, kliinilise farmaatsia kompleksi kuuluvaid õppeaineid jm. Kohustuslikuks õppeaineks on ka uurimistöö, mis kestab peaaegu terve semestri ja lõpeb töö avaliku kaitsmisega. Viiendal kursusel toimuv apteegipraktika (nii üldapteegis kui ka haigla apteegis) kestab 25 nädalat.
Viieaastase õppe edukalt lõpetanu saab farmaatsiamagistri kraadi.
Proviisoriõppe lõpetajad ei pea muretsema erialase töö leidmise pärast. Töötatakse nii üldapteekides, haiglaapteekides, ravimitootmisfirmades, ravimite hulgimüügifirmades, aga ka Ravimiametis, Tartu Ülikoolis, Tallinna Tervishoiukõrgkoolis jm. Võimalus on jätkata õpinguid ka Tartu Ülikooli arstiteaduskonna doktoriõppes.
Proviisorivanne